Tajemniczy, pełen zabytków i niezwykle malowniczych zakamarków Dubrownik, nazywany  „perłą Adriatyku”, co roku przyciąga rzesze turystów, pragnących poznać jego bogatą i barwną historię oraz wypocząć wśród zapierających dech w piersiach widoków. Wczasy w jednym z najpiękniejszych chorwackich miast dostarczą mocy przeżyć i niezapomnianych przygód.

Dubrownik – zabytki i atrakcje turystyczne miasta

Dubrownik położony jest w południowej części Chorwacji, pomiędzy Morzem Adriatyckim, a stromymi szczytami górskimi i zachwyca przyjemnym śródziemnomorskim klimatem. Spacer po mieście warto rozpocząć od słynnej ulicy Stradun, która dzieli Stare Miasto na dwie części: północną i południową. Stradun to popularne miejsce wydarzeń kulturalnych oraz festiwali. Ulica otoczona jest licznymi zabytkami, spośród których na uwagę zasługuje m.in. kolumna Orlando, okazała fontanna Onforio, dzwonnica miejska oraz przepiękny pałac Sponza, obecnie pełniący funkcję miejskiego archiwum.

WIdok na chorwacki Dubrownik

Dubrownik zachwyca niezwykłą mieszanką stylów architektonicznych. Można tu zobaczyć budowle pochodzące z okresu wczesnego średniowiecza, a także obiekty romańskie, renesansowe i barokowe. Jednym z najważniejszych zabytków miasta jest wzniesiony w stylu barokowym kościół św. Błażeja, który wybudowano w XVIII w. Do godnych uwagi zabytków sakralnych należy również zaliczyć osiemnastowieczną katedrę. Spacerując po mieście warto także zwrócić uwagę na potężne mury obronne okalające Stare Miasto, które stanowią jeden z najlepiej zachowanych obiektów tego typu na ternie Europy. Wędrówka wzdłuż murów trwa ok. 2 h i należy za nią zapłacić 100 HRK, czyli ok. 60 zł. Widok z murów obronnych na miasto oraz malowniczy Adriatyk zapiera dech w piersiach.

Dubrownik to także idealny kierunek dla wszystkich miłośników kultowego serialu „Gra o tron”, którzy mogą odbyć spacer po mieście śladami bohaterów produkcji.

Wczasy w Dubrowniku – raj dla miłośników zwiedzania

Urlop w malowniczym i pełnym zabytków Dubrowniku to doskonały pomysł zarówno dla osób zafascynowanych bogatą historią i przepiękną architekturą miasta, jak i turystów preferujących spokojny wypoczynek na bajkowym wybrzeżu. Wakacje w Dubrowniku na długo zapadną w pamięć.