Wyspa Brac to niesamowita chorwacka wyspa, która należy do środkowej Dalmacji. Zachwyca górskimi szczytami, fascynującą różnorodnością, pięknem plaż, a także luksusowymi warunkami do wypoczynku.  Można tu aktywnie spędzać czas nurkując, żeglując, surfując czy wspinając się po górach lub też zwiedzając wyspę i poznając jej atrakcje.

Brač – atrakcje warte zwiedzenia na wyspie

Jedną z większych atrakcji wyspy jest niewątpliwie najstarsza osada na Brac, czyli Bol. To idealne miejsce dla miłośników plażowania, bowiem cudownego piasku i wspaniałych widoków tutaj nie brakuje. Właśnie w owej osadzie można znaleźć także najpiękniejszą i największą plażę w całej Chorwacji, czyli Zlatni Rat. W Bol znajduje się także wiele zabytków, chociażby takich jak renesansowo – barokowy pałac, który posiada galerię sztuki. Można tutaj również spacerować odkrywając nowe miejsca czy spróbować windsurfingu. To także idealna miejscowość dla rodzin z dziećmi.

Bol na Wyspie Brac

Największa osadą na wyspie jest zaś Supetar, który jest jednym z głównych centrów turystycznych w Dalmacji. Można tu łatwo znaleźć nocleg o różnym standardzie, tańczyć do rana czy też zwiedzać. Pasjonaci zabytków na pewno nie będą się tu nudzić. Będąc w Supetar warto przede wszystkim zobaczyć mozaiki pochodzące z VI wieku, parafię Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny, galerię Ivana Rendica czy neobizantyjskie mauzoleum rodziny Petrinovic. Na samej wyspie zaś nie można zapomnieć o zwiedzeniu Smoczej Jaskini, Pustelni Blanca czy Vidovej Góry.

Na Brac panuje łagodny klimat śródziemnomorski, a sezon rozpoczyna się tu w kwietniu i trwa do października. Do tego rajskiego miejsca dojechać można samolotem, samochodem, pociągiem lub autokarem, najpierw należy dotrzeć do Splitu lub Makarska a później wyruszyć promem w dalszą podróż.

Niezwykły klimat na Wyspie Brac zachwyca…

Wyspa Brac czaruje wyjątkowymi widokami, interesującymi zabytkami oraz bogatą historią. Warto wybrać się tu na wakacje i poczuć klimat wyjątkowy tylko dla tej części Chorwacji – niezapomniane wrażenia gwarantowane.