Korcula to przepiękna chorwacka wyspa ulokowana w środkowej Dalmacji około dwa kilometry od Półwyspu Peljesac. To, co zachwyca w tej części świata to przede wszystkim przepiękne plaże, dojrzewające winogrona, krystalicznie czysta woda, a także niezwykle klimatyczne zakamarki, miasta czy wioski. Korcula to także piękno natury, które magnetyzuje i zaprasza odwiedzających z przeróżnych stron świata.

Co warto zobaczyć na Korculi?

Korcula to przede wszystkim urocza przyroda, niezwykłe, piaszczyste plaże, a także wiele zabytków. Warto odwiedzić miasto o tej samej nazwie, które znajduje się na północno-wschodnim krańcu wyspy. Spacer po Starym Mieście, czy dzielnicach, które ulokowane są wzdłuż wybrzeża to niewątpliwie przyjemność, a także możliwość zobaczeniu wielu budynków, które świadczą o ciekawej kulturze i historii tego miejsca.

Chorwacka Wyspa Korcula

Niedaleko miasta Korcula zaś znajduje się wiele bezludnych wysepek, czasem z gładkimi półkami skalnymi, z mnóstwem gęstych krzewów, lecz brzegi są dostępne. Tutaj też można odnaleźć nieco większą Badiję. Jest ona po części porośnięta pięknym lasem sosnowym, a ze strony południowej i północnej posiada żwirową plażę.

Będąc na Korculi warto zobaczyć także Lumbardę. Urzekające winnice zapraszają na powolne spacery, a piaszczyste plaże do spokojnego relaksu wśród słońca. Podobnie urokliwa jest wieś Żrnovo, która posiada Koćije, czyli ogromne kamienne skupiska, które pochodzą z formacji kredowej. Ich kształt jest iście wyjątkowy, poza tym znajdują się tutaj też groty pełne nieodkrytych tajemnic.

Koniecznie trzeba wybrać się nad zatokę Pupnatska luka, która zachwyca białą żwirową plażą w otoczeniu zieleni czy stromymi zboczami. Jest tutaj niezwykle cicho, a w powietrzu czuć dziewiczy zapach natury. Idealnym miejscem dla miłośników przyrody okaże się także wysepka Ośjak, która przyciąga licznymi kamiennymi tarasami starych winnic oraz przepięknym krajobrazem.

Korcula to wyspa pełna uroku. Można tu głęboko odpocząć, zachwycić się dziewiczą naturą i dać się oczarować historii. W zależności od tego, co kto lubi. Niewątpliwie można się tu spodziewać świetnej pogody i wyśmienitej kuchni. A to dopiero początek atrakcji.