Wyspa Krk znajduje się w północnej części Chorwacji i czaruje niezwykłą przyrodą, mnóstwem zabytków oraz malutkimi miasteczkami z niesamowitą atmosferą. Życie toczy się tu wolno, a na wyspę bardzo łatwo jest się dostać. I mimo, że jest to popularne miejsce na odpoczynek, to wciąż jeszcze nie trzeba obawiać się tu tłumów i można liczyć na ciszę oraz spokój.

Co warto zobaczyć na wyspie?

Jednym z ciekawszych miejsc jest niewątpliwie miasteczko Omisalj. Można tu odnaleźć spokój i niesamowite widoki. Zostało ono bowiem wybudowane na 80-metrowej skale, co pozwala na podziwianie panoramy rozciągającej się na wyspę Cres oraz wybrzeże Kvarner. Centrum miasteczka charakteryzuje się wąskimi uliczkami, rodzinnymi restauracjami czy też znajdującym się tu małym supermarketem i lodziarnią.

Wyspa Krk w Chorwacji

Warto także odwiedzić niezwykle urokliwą jaskinię Biserujka, w której według opowiadanej w Chorwacji legendy miał być ukryty skarb korsarzy. Można ją odnaleźć w północno-wschodniej części wyspy, niedaleko wioski Rudine.

Piękna jest również stolica Krk, o tej samej nazwie. Na turystów czeka tu chociażby promenada Kamplin, a na niej twierdza Kastel, czy mury obronne oraz główny punkt miasta – plac Vela Placa. Mnóstwo tu restauracji i kawiarni, a atmosfera tu panująca jest wprost magiczna.

We wschodniej części wyspy natomiast, a dokładniej nad zatoką Soliny znajduje się zakątek, w którym można zażyć leczniczej, błotnej kąpieli oraz zrelaksować się na rajskiej (i dzikiej zarazem) plaży.

Będąc na wakacjach w Krk koniecznie trzeba też zwiedzić Baskę. To miasteczko posiadające uroczą żwirową plażę, port rybacki i wiele kawiarenek oraz barów. Poza tym czaruje zabudową Starej Baski i jej ulokowaniem – ta część miasta bowiem położona jest na stromym zboczu.

Wyspa Krk potrafi zachwycić. Nie tylko pięknem znajdujących się tu zakątków, ale i wspaniałą kuchnią oraz szeroką ofertą noclegową. To idealne miejsce na wakacje solo, czy też z rodziną lub przyjaciółmi, a może jedynie z ukochaną osobą. Wyspę można zwiedzić samochodem, skuterem lub rowerem, zatrzymując się co jakiś czas w kolejnym magicznym zakątku. To także idealny kierunek dla miłośników wszelakich sportów wodnych, a zwłaszcza nurkowania.