Wyspa Mljet to jedna z najpiękniejszych wysp znajdujących się na Morzu Adriatyckim. Należy ona do Chorwacji i urzeka roślinnością, malowniczymi jeziorami, interesującymi zabytkami oraz niezwykle ciekawą historią. Mljet znajduje się w pobliżu Wyspy Korcula, Półwyspu Peljesac oraz Dubrownika i czaruje ilością miejsc, które trzeba zobaczyć.

Skarby Wyspy Mljet, które trzeba zobaczyć

W północno-zachodniej części wyspy znajduje się Park Narodowy Mljet, który zajmuje ponad 5 tysięcy hektarów powierzchni. Na jego terenie można zobaczyć dwa słone jeziora – Malo Jezero oraz Veliko Jezero. Pierwsze z nich, czyli Małe Jezioro ma 25 hektarów oraz sięga prawie 30 metrów głębokości, drugie natomiast – Duże Jezioro ma aż 145 hektarów i głębokość 46 metrów. To fenomeny przyrodnicze, które pierwotnie były słodkowodne.

Chorwacka Wyspa Mljet

Wśród atrakcji, które trzeba zwiedzić będąc na wyspie niewątpliwie znajduje się Jaskinia Odyseusza, Kanał Solina oraz Brama Solina czy też okolice Polacy – pełne zabytków, budowli fortyfikacyjnych, bazylik i z pięknym pałacem rzymskim.

Wyspa Mljet ulokowana jest w Południowej Dalmacji, a ta część świata znajduje się pod panowaniem klimatu śródziemnomorskiego. Zimy są tutaj deszczowe i wilgotne, a lata upalne i suche. Latem również wieją tutaj bryzy – maestral oraz burin. Na wyspie Mljet przez ponad 100 dni temperatura jest wyższa niż 25 stopni Celsjusza, a śnieg występuje tu bardzo rzadko.

Mljet – miejsce, gdzie chce się wracać…

Wyspa Mljet kusi atrakcjami, mnóstwo tu wspaniałych zabytków, a malownicza przyroda sprawia, że chce się tutaj wracać. Ta część Chorwacji to piękna przyroda, boskie plaże i niesamowity klimat. Relaks smakuje tu naprawdę bosko.