Wyspa Pag, położona na Morzu Adriatyckim, u wybrzeży Dalmacji, charakteryzuje się surowym księżycowym krajobrazem, który tworzą rozległe pola jasnych kamieni. Jest to idealny kierunek na wczasy zarówno dla osób szukających ciszy i spokoju podczas relaksu w malowniczych zatoczkach, jak i pasjonatów historii oraz miłośników nocnego trybu życia.

Wyspa Pag – co zobaczyć, atrakcje turystyczne

W trakcie pobytu na wyspie warto wybrać się do miasta Pag, zlokalizowanego tuż przy Podvelebitskim Kanale, gdzie znajdują się malownicze dzikie plaże, umieszczone pod skalnymi ścianami. Pasjonaci nurkowania przeżyją moc wrażeń podczas eksplorowania podwodnego świata, skrywającego liczne wraki statków. Stare Miasto Pag zachwyca zaś pozostałościami fortyfikacji oraz dobrze zachowanymi ruinami klasztoru franciszkańskiego i kościoła romańskiego św. Marii z 1192 r.

Wyspa Pag w Chorwacji

Kolejna atrakcja wyspy to miejscowość Novalija, gdzie na uwagę zasługuje Muzeum Miejskie, w którego piwnicach usytuowane jest zejście do zabytkowego rzymskiego wodociągu. Miłośnicy słonecznych kąpieli oraz szalonej zabawy powinni natomiast zawitać na, położoną w pobliżu Novaliji, plażę Zrće, chętnie odwiedzaną przez ludzi młodych.

Ze względu na silne i suche wiatry, nadciągające z pobliskiego pasma górskiego Velebit, nie zdołała się tutaj wykształcić bujna flora. Na skalistym terenie wyspy występuje jedynie drobna roślinność, jak np. szałwia, tymianek czy rozmaryn, która stanowi główne pożywienie owiec. Osoby, pragnące odbyć kulinarną podróż po wyspie, powinny spróbować lokalnych przysmaków: jagnięciny oraz przepysznego owczego sera, który swój oryginalny smak zawdzięcza specjalnej diecie zwierząt.

Wyspa Pag, czyli imprezowa chorwacka Ibiza

Bajkowe zatoczki, pozostałości po dawnych czasach oraz przepyszna lokalna kuchnia sprawią, iż urlop na Wyspie Pag będzie obfitował w moc doznań i pozytywnych emocji. Surowy, jednakże niezwykle malowniczy krajobraz na długo zapadnie zaś w pamięć.